تور ترکیبی آنتالیا + استانبول

4 شب آنتالیا + 5 شب استانبول

تاریخ : 3 مهر رفت 13 مهر برگشت                                                     

هرنفر در اتاق 2 تخته درجه هتل
 

6.970.000

 

4*all

3*

 

cender hotel (ise)

+  taxim trust (ist)

 

8.590.000

5* uall

3*

Asteria fantasia (ise)

Taxim trust (ist)

                                                                             

   خدمات :

بلیط رفت و برگشت با قشم ایر – پرواز داخلی بین شهری آنتالیا-استانبول –تراسنفر فرودگاهی رفت و برگشت استانبول-

لیدر در استانوبل- گشت شهری در استانبول با ناهار – بیمه

 

خیابان دولت ، چهار راه قنات ، روبه رو کوتون ، ساختمان 222، طبقه 3 ، واحد 14

تلفن : 22785707–22785711

✈️ تور ویژه نمایشگاه کانتون فیر گوانجو✈️

🗓فاز اول (5 شب) ⬅️ ماهان : 21 تا 27 مهرماه

🗓فاز اول (6 شب) ⬅️ سی‌زد : 21 تا 28 مهرماه

🗓فاز اول & دوم (12 شب) ⬅️ ماهان : 21 مهر تا 4 آبان

🗓فاز اول & دوم (13 شب) ⬅️ سی‌زد : 21 مهر تا 5 آبان

🗓فاز سوم (5 شب) ⬅️ سی‌زد : 8 تا 14 آبان

🗓فاز سوم (7 شب) ⬅️ ماهان : 7 تا 15 آبان

⬅️ شروع قیمت از 6190000 تومان + 390$

اقامت+صبحانه در هتل بین المللی 4 ستاره/ویزا/ترانسفر فرودگاهی و نمایشگاهی/بیمه/تور لیدر @zarshamgashtt

تور تركيبي تفليس+باتومي

٧ شب و ٨ روز

٩ شهريور با قشم اير

((رفت تفليس برگشت از باتومي))

3* polo – 3* oscar 5.390

4* green point-sky georgia 6.090

4* hotizton-4* gng 6.220

4* sky georgia-4* green point 6.490

4* best western -4* legacy 7.600

5*betlem-5* sky tower 10.690

@zarshamgashtt

در حالت کلی، میزان بار مجاز مسافر برای براساس قوانین بار ایرلاین و کلاس نرخی متغیر است، ولی به‌طور معمول در ایرلاین‌های ایرانی در پروازهای داخلی ۲۰ تا ۳۰ کیلوگرم و در پروازهای خارجی ۳۰ تا ۴۰ کیلوگرم است. حمل هرگونه بار با وزن مازاد، در صورت امکان حمل به تشخیص شرکت هواپیمایی، با پرداخت هزینه اضافه بار و بر طبق شرایط و رویه‌های جاری شرکت هواپیمایی انجام می‌شود.

البته طبق قوانین انجمن بین‌المللی حمل‌و‌نقل هوایی (یاتا) هر مسافر علاوه‌بر باری که به قسمت پذیرش بار تحویل می‌دهد می‌تواند میزان مشخصی وسیله همراه‌با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. اینکه سقف مجاز بار همراه مسافر چقدر است؟ اقلام ممنوعه برای ورود به هواپیما کدام‌اند؟ کدام وسائل اجازه ورود به هواپیما را دارند؟ در صورت داشتن بار همراه آن را باید در کدام قسمت هواپیما قرار دارد؟ و… از جمله سوالات رایج درباره قوانین بار ایرلاین‌ها هستند که ممکن است هر مسافری برای خرید بلیط هواپیمابه پاسخ آن‌ها نیاز داشته باشد.

هواپیما

ابعاد کیف‌دستی همراه مسافر چند است؟

مسافران عادی یا اکونومی در پروازهای داخلی و خارجی تا حداکثر پنج کیلوگرم می‌توانند بار به داخل کابین ببرند. مسافران بیزنس کلاس در کلیه پروازها نیز تا حداکثر هفت کیلوگرم اجازه حمل بار دارند. ابعاد این کیف‌دستی نباید از ۵۶ سانتی‌متر (طول)، ۴۵ سانتی‌متر (عرض) و ۲۵ سانتی‌متر (ارتفاع) و همچنین، مجموع ابعاد نباید از ۱۱۵ سانتی‌متر تجاوز کند.

 

بار همراه مسافر در کدام قسمت کابین هواپیما قرار می‌گیرد؟

در حمل بار دستی همراه مسافر به داخل هواپیما، ابعاد ساک دستی همراه مسافر باید به‌گونه‌ای باشد که به‌راحتی در محفظه مخصوص در بالای سر مسافر یا زیر صندلی قرار گیرد. البته به‌دلیل حفظ جان مسافران در شرایط اضطراری امکان قراردادن چمدان در جلوی درهای خروج اضطراری وجود ندارد.

هواپیما

هر مسافر مجاز به همراه داشتن چند کیف‌دستی در داخل هواپیما است؟

هرمسافر تنها مجاز به حمل یک بسته به داخل کابین هواپیما است. همچنین، هر مسافر می‌تواند بارانی یا پالتو، پتوی کوچک مسافرتی، چتر یا عصا، دوربین عکاسی یا فیلم‌برداری، کتاب و روزنامه، لپ‌تاپ، کالسکه و غذای بچه، عصای زیربغل یا پشت‌بند و سایر اعضای مصنوعی از قبیل دست و پای مصنوعی که مسافر به آن‌ها وابسته باشد نیز همراه خود به داخل کابین ببرد.

هواپیما

کالسکه تاشو برای هر نوزاد یا کورک به‌عنوان بار مجاز رایگان (به غیراز بار مجاز پذیرش شده مسافر بزرگسال) پذیرفته می‌شود. امکان حمل کالسکه در کابین هواپیما وجود ندارد و مسافر صرفاً مجاز به استفاده از کالسکه تا زمان سوار شدن در گیت خروج یا تا پلکان هواپیما است و باید در محل مورد نظر کالسکه را تحویل دهد. زمان پذیرش کالسکه برچسب محدودیت پذیرش (LIMITED RELEASE) روی آن الصاق می‌شود.

در زمان ورود در مقصد نهایی یا محل ترانزیت مسافر، هماهنگی‌های لازم جهت تحویل کالسکه در اولین فرصت صورت می‌شود. تحویل کالسکه جلو پله هواپیما یا پله‌های اتصال ترمینال مسافری به هواپیما مطلوب‌ترین حالت ممکن است. در غیر این صورت باتوجه‌به شرایط فرودگاه تحویل در سالن تحویل جامه‌دان صورت می‌گیرد.

هواپیما

آیا مسافر می‌تواند مایعات در کیف همراه خود حمل کند؟

درباره حمل مایعات مانند عطر، شامپو، لوسیون و… نیز محدودیت‌هایی وجود دارد. این مایعات باید در بسته‌بندی مناسب قرار داشته باشند و حجم آن‌ها کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر باشد. محدودیت حمل مایعات شامل محصولات بهداشتی و خوراکی‌ها مانند خمیردندان، ژل اصلاح، ژل مو، اسپری دئودورانت، مربا، عسل، کرم، شربت و … نیز می‌شود.

 

آیا انتقال مواد غذایی به داخل کابین هواپیما مجاز است؟

انتقال مواد غذایی از جمله بسته‌های یخ زده گوشت و سبزیجات، مواد روغنی، مواد اسیدی مثل آبلیمو و مواد چسبنده مثل خرما، عسل و مربا به داخل کابین ممنوع است.

هواپیما

اشیای ممنوعه برای ورود به هواپیما کدام‌اند؟

کالاهای خطرناک به اقلام و موادی گفته می‌شود که سلامت و ایمنی مسافران یا هواپیما را به مخاطره می اندازد. اسلحه سرد و گرم، تفنگ شکاری، شمشیر، قمه، چاقو و هرگونه اشیاهء تیز و برنده که به‌عنوان سلاح می‌تواند استفاده شود یا هرگونه محصول و کالا که به جان و مال مسافران آسیب بزند، جزو کالاهای خطرناک محسوب می‌شوند. این کالاهای خطرناک عباتند از:

  • کلیه لوازم آتش‌بازی و مواد منفجره و قابل اشتعال
  • مایعات قابل اشتعال مثل رنگ، تینر، استون، انواع پاک‌کننده، چسب، رزین و…
  • فندک، کبریت و مواد آتش‌زا
  • مواد اکسید‌کننده و اکسیدشونده مثل سفیدکننده‌ها و پاک‌کننده‌ها
  • مواد سمی و سموم دفع آفات نباتی
  • مواد رادیواکتیو و مواد عفونی

حمل این‌گونه اقلام باتوجه‌به دستورالعمل‌های سازمان بین‌المللی هواپیمایی کشوری (ICAO) و انجمن شرکت‌های هواپیمایی (IATA) در قسمت بار هواپیما یا بار همراه مسافر اکیدا ممنوع است.

 

هواپیما

آیا مسافران می‌توانند حیوانات خانگی را با خود به داخل هواپیما ببرند؟

به‌علت مسائل ایمنی و بازرسی و همچنین، عدم کنترل حیوانات در مواقع اضطراری، ورود حيوانات اهلی و پرندگان به كابين مسافری مجاز نیست، ولی این امكان نیز وجود دارد تا حيوان در پايانه مسافری در ازای صدور بارنامه و پرداخت کرایه حمل، پذيرش و هنگام ورود در فرودگاه مقصد در سالن دریافت بار به مسافر تحويل شود. نکته قابل‌توجه اینکه بخشنامه‌های فرودگاهی و دولتی درباره حمل حیوانات زنده مدام در حل تغییر است، مسافر پیش از هر اقدامی باید از امکان این حمل با تماس با فرودگاه مبدا حمل اطمینان حاصل کند.

لازم به ذکر است که قوانین و مقررات پرواز‌ها ممکن است به نسبت مقصد، فرودگاه و ایرلاین، کاملا با مواردی که در بالا ذکر شده تفاوت داشته باشد. لذا بهتر است در هنگام تحویل بار، اقلام بحث‌ برانگیز را اعلام کنیم. معمولا قوانین حاکم بر پروازهای بین‌المللی سختگیرانه‌ترند و حتی قوانین بار همراه مسافران فرست کلاس می‌تواند با سایر کلاس‌ها فرق کند. این قوانین به نظر پیچیده می‌آیند، اما همه قبول داریم که وقتی پای پرواز به میان می‌آید، امنیت حرف اول را می‌زند.

5 نکته مهم که برای اخذ ویزای شینگن باید بدانید

 

1️⃣ سن : معمولا سفارت ها و آفیسرهای ویزا، حساسیت زیادی روی افراد زیر 35 سال دارند و به دنبال مدارک محکم تری جهت اطمینان از بازگشت این افراد به کشور در پرونده می گردند.

2️⃣ وضعیت تاهل : مجرد یا متاهل بودن بسته به سایر شرایط مورد نیاز می تواند در مراحل اخذ ویزا تاثیرگذار باشد. افراد مجرد بیش از افراد متاهل زیر ذره بین هستند.

3️⃣ مدارک کاری : برای افسر پرونده ویزا بسیار مهم است که شما شغلی داشته باشید که همچنان در آن فعال هستید و برای ادامه آن به کشورتان باز خواهید گشت پس کامل بودن مدارک شغلی اهمیت بسیار زیادی دارد.

4️⃣ مدارک مالی : مانده حساب بالا امتیاز خوبی برای افزایش شانس اخذ ویزا است اما باید توجه داشته باشید که میزان مانده حساب شما با درآمدتان متناسب باشد و عدد به مراتب بیش تر یا کمتری را نشان ندهد.

5️⃣ سوابق سفر : برای آفیسر پرونده ویزا بسیار مهم است که شما سابقه سفر به کشورهای معتبر یا ویزای شینگن داشته باشید و با پاسپورت سفید احتمال اخذ ویزای شینگن و کانادا بسیار پایین است.
.
.
🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥
شرایط عالی ویزای مولتیپل ۵ ساله رو از دست
ندید

ویزای کانادا یکی از ویزاهای معتبر دنیا است که صدور آن برای ایرانی‌ها نیز انجام می‌شود. به دلیل بسته شدن سفارت کانادا در ایران از سال 1391 به بعد، ویزای کانادا در شهرهای کشورهای همسایه از جمله آنکارا، استانبول، دبی و … صادر می‌شود که زرشام گشت خدمات انگشت نگاری و بیومتریک ویزای کانادا را در شهر استانبول ترکیه انجام می دهد. شایان ذکر است در حال حاضر کشور کانادا به دلیل عدم فعالیت سفارت کانادا در ایران و مشکلات رفت و آمدی مسافران، ویزای بلند مدت ده ساله کانادا برای ایرانیان صادر می‌کند که به دلیل اینکه پاسپورت ایران 5 سال بیشتر اعتبار ندارد، امکان ثبت ویزای 10 ساله نیست و ویزا تا مدت اعتبار پاسپورت صادر می‌شود، البته پاسپورتی که در زمان تحویل مدارک رجیستر شده است. لذا زرشام گشت، ویزای کانادا را تا زمان اعتبار پاسپورت شما برای شما درخواست می‌کند، زرشام گشت به عنوان مرجع معتبر ویزای کانادا در ایران و  گزینه مطمئنی برای درخواست ویزای کانادا است و شما هم می‌توانید با داشتن ویزای مولتیپل بلند مدت 5 ساله کانادا به راحتی به این کشور زیبا سفر کنید و از زیبائی دیدنی های کانادا لذت ببرید، از آبشار نیاگارا تا تورنتو و اتاوا و مونترال در شرق و ونکوور در غرب کانادا، همه جای این کشور زیباست و شما می‌توانید به راحتی با ویزای کانادا تردد نمائید. برای آغاز کار پس از مشاوره با کارشناسان ویزای کانادا زرشام گشت در صفحه ویزای کانادا سایت ما فرم درخواست ویزا را تکمیل و یک شماره رفرنس می‌گیرید که با این شماره ادامه روند بررسی ویزای شما آغاز می‌شود.
آغاز کار با جمع‌آوری مدارک و ترجمه رسمی مدارک است که با هماهنگی کارشناس ویزای زرشام گشت انجام می شود، سپس برای شما بلیط رفت و برگشت و اقامت در استانبول گرفته خواهد شد. تیم ما در استانبول شما را از فرودگاه استانبول  به شرکت طرف قرارداد با سفارت می‌برند و مدارک شما را به نمایندگی سفارت تحویل می‌دهند. حضور فیزیکی شما برای انگشت نگاری و بیومتریک است و پس از این کار که زمان زیادی نمی برد، تیم ما شما را به هتل ترانسفر می‌کنند تا در زمان باقی مانده از استانبول لذت ببرید و به ایران باز گردید، دقت نمائید که شما با پاسپورت خود باز خواهید گشت و اصل پاسپورت دست خود شماست و پس از دریافت ایمیل تائید ویزا، اصل پاسپورت را به زرشام گشت ارسال می نمائید تا ویزای شما در پاسپورت ثبت شود.
شاید اگر از اول برای ویزای کانادا به تیم زرشام گشت اعتماد نمائید و فرم دقیقی تکمیل نمائید و پرونده کاملی داشته باشید تا 99% ویزای شما صادر شود و در صورتی که به ایمیل شما جواب ریجکت ویزای کانادا بیاید دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که می تواند تردید آفیسر در بازگشت شما به ایران باشد و یا انگیزه سفر شما و یا ضعیف بودن سوابق سفر شما به سایر کشورها و کافی نبودن مدارک مالی شما در ایران که بازگشت شما را تضمین می کند و شاید اگر از اول فرم های سفارت و تکمیل پرونده ویزای کانادا با دقت مرجع معتبر ویزا در ایران انجام شده بود به این مشکل نمی خوردید و 99% ویزا صادر می شد و حالا در صورت ریجکت شدن یک نامه فنی از سوی زرشام گشت مبنی بر اعتراض و درخواست بازنگری به سفارت ارسال می‌شود که به موارد نامه ریجکتی ارسالی از سفارت به ایمیل متقاضی مرتبط است و با بررسی کارشناسی تیم علاءالدین تراول، می‌توان به نتایج خوبی رسید.
شهروندان برخی از کشورها بدون ویزا می‌توانند به کانادا سفر کنند از جمله شهروندان کشورهای قبرس، فنلاند، یونان، ایرلند، ژاپن، لیتوانی، مالت، هلند، پاپوآ گینه نو، سنت کیس و نویس، سان مارینو، جزایر سلیمان، سوئد، بریتانیا، استرالیا، باربادوس، برونئی، دانمارک، فرانسه، آندورا، اتریش، بلژیک، کرواسی، استونی، آلمان، ایسلند، ایتالیا، لاتویا، لوکزامبورگ، نومبیا، نروژ، پرتغال، سنت وینست، اسلواکیا، سوازیلند، ساموآ غربی، آنتیگوا و باربودا، باهاما، بوتسوانا، مجارستان، کره جنوبی، ساموآ غربی، لیختن اشتاین، موناکو، نیوزلند، لهستان، سنت لوسیا، سنگاپور، اسپانیا، اسلوانی و ایالات متحده آمریکا.

[us_separator show_line=”1″ thick=”5″ color=”custom” style=”double” bdcolor=”#e10909″ icon=”fas|book” text=”مدارک مورد نیاز ویزای کانادا” title_tag=”h4″ title_size=”25″ align=”right”]
 اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار
 اصل کلیه پاسپورت های قبلی که در آن ویزا درج شده است
 ترجمه شناسنامه
 ترجمه کارت ملی
 ترجمه سند ازدواج در صورت همسفر بودن با همسر
 ترجمه گواهی اشتغال به تحصیل در صورت همراهی فرزندان
 تکمیل فرم اطلاعات فردی و خانوادگی صدور ویزا
 ترجمه اسناد ملکی
 نامه تمکن بانک به زبان انگلیسی و با مهر امور بین الملل بانک
 گردش مالی سه ماهه حساب بانکی
 گواهی سپرده بلند مدت بانکی در صورت داشتن
 گواهی خرید سهام یا اوراق بهادار در صورت داشتن
 گواهی اشتغال به کار به زبان انگلیسی روی سربرگ شرکت با ذکر تاریخ شروع کار،عنوان شغلی و درآمد سالیانه،نام مدیر
 ترجمه فیش حقوقی
 ترجمه لیست بیمه تامین اجتماعی
 ترجمه حکم کارگزینی
 ترجمه روزنامه رسمی شرکت شامل آگهی تاسیس،تغییرات و تصمیمات
 ترجمه آخرین لیست مالیاتی پرداخت شده
 ترجمه کارت بازرگانی یا گواهی اتاق بازرگانی در صورت داشتن
 ترجمه پروانه طبابت،کارت نظام پزشکی،پروانه مطب برای پزشکان
 ترجمه پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت برای مهندسان
 ترجمه پروانه بهره برداری و جواز کسب برای مشاغل آزاد
 ترجمه حکم بازنشستگی برای بازنشستگان
 دعوت نامه از طرف دعوت کننده در کشور محل سفر با اطلاعات کامل دعوت کننده و متقاضی،دلیل سفر،آدرس و تلفن،مدت اقامت و موارد مرتبط به همراه کپی مدارک شناسایی دعوت کننده اعم از کارت اقامت،پاسپورت،رسید مالیات
 بلیط رفت و برگشت
 رزرو هتل های محل اقامت در سفر
 شرح برنامه سفر
 یک قطعه عکس 3.5 در 4.5 جدید با زمینه رنگی سفید که مربوط که کمتر از یک سال پیش باشد
[us_separator show_line=”1″ thick=”5″ color=”custom” style=”double” bdcolor=”#e10909″ icon=”fas|book” text=”انواع ویزای کانادا” title_tag=”h4″ title_size=”25″ align=”right”]
 ویزای توریستی  ویزای توریستی بیزینس  ویزای تحصیلی  ویزای کار   ویزای فرصت مطالعاتی  ویزای مهاجرتی  سوپر ویزا
[us_separator show_line=”1″ thick=”5″ color=”custom” style=”double” bdcolor=”#e10909″ icon=”fas|book” text=”انواع ویزای کانادا” title_tag=”h4″ title_size=”25″ align=”right”]
 محل صدور ویزای کانادا : سفارت در کشورهای همسایه
 وضعیت تحویل پاسپورت بعد از صدور : قابل دریافت توسط نماینده یا آژانس
 نوع ارز دریافتی سفارت کانادا : دلار آمريکا
 مدت زمان حدودی تعیین وقت سفارت ویزای کانادا : 1 تا 200 روز
 هزینه دریافتی سفارت برای ویزای کانادا : 190 دلار آمریکا
 نیاز به ویزا برای ایرانی ها : دارد
 نیاز به انگشت نگاری : دارد
 نیاز به تاییدیه دادگستری روی مدارک ترجمه : ندارد
 نیاز به ضمانت نامه بانکی : ندارد
 امکان صدور ویزای گروهی : ندارد
 نوع ثبت ویزا در پاسپورت : بر چسب در پاسپورت
 نحوه ارائه مدارک کانادا : دستی / آنلاین
 زبان ترجمه مدارک کانادا : انگلیسی
 مدت زمان حدودی اعلام نتیجه ویزای کانادا : 1 تا 200 روز
 تا چه سنی نیاز به ویزای کانادا نیست : 0
 صدور ویزای فرودگاهی برای ایرانی ها : ندارد
 نیاز به حضور در سفارت برای صدور ویزا : ندارد
 نیاز به مصاحبه حضوری در سفارت : ندارد
 نیاز به سوابق ویزای شینگن در سفارت : ندارد

🌀ماسوله ، دریاچه سقالکسار👈1روزه
🔥تاریخ حرکت : 98/02/20
🔥بازدید از روستای ماسوله
🔥بازدید از دریاچه سقالکسار
🔥بازدید و خرید از کلوچه پزی های سنتی فومن
🔥خرید سوغات از منجیل
🔥صبحانه،عصرانه،بیمه،راهنما،وسیله نقلیه
💰 قیمت 75.000 تومان

👇تذکرات سفر های گروهی :
🌀هزینه ترانسفر محلی در کلیه تورها به عهده مسافر میباشد
🌀هزینه کلیه ورودیه ها با مسافر عزیز میباشد
🌀کلیه تورها چارتر و غیر قابل کنسلی

[us_message icon=”fas|phone”]ارتباط با ما

@h_d_n_z
@H_h_7_3
☎️02122551782
☎️02122785711[/us_message]

  • اطلاعات شخصی

    در فیلدهای زیر لطفا اطلاعات شخصی خود را وارد کنید

تور باکو هوایی ویژه مرداد و شهریور همه روزه اقامت چهار روزه کامل در 25 هتل برتر و معتبر باکو و ❤️هدیه ما به مسافر برای اولین بار اجرای ترانسفر اختصاصی برای هر خانواده یک ماشین اختصاصی- تور لحظه آخری باکو با پرواز آذربایجان با پرواز همه روزه صبح به شب را با ارزانترین قیمت در بازار از ما بخواهید
🔵Riva3*2/350/000
🔵bluestar3*2/400/000
🔵❤️saf inn4* 2/500/000
🔵❤️❤️❤️safran4* 2/650/000
🔵diplomat4*2/790/000
🔵❤️alba5* 2/990/000
🔵❤️Qafqaz park4* top2/890/000
🔵❤️spring5* 3/100/000
🔵❤️Atlas5*3/100/000
🔵❤️Crown5*3/100/000
🔵corniche 4*3/200/000
🔵❤️ganjali4*3/200/000
🔵harmuni4*top 3/300/000
🔵Qafqaz city4* 3/100/000
🔵❤️Qazqaz sahil4* 3/100/000
🔵rich5* 3/450/000
🔵❤️qafqaz point5* 3/550/000
🔵❤️Inntourst5*top 4/450/000
🔵❤️Bolvard5*top4/450/000
🔵park inn5*top 4/450/000
🔵hyattregency5*top 4/990/000
🔵bilgadbeach5*top 6/300/000
🔵fairmont5*top 6/100/000
🔵Hilton5*top 6/300/000
🔵❤️jw marriott5*top delux 7/100/000
🔴عید قربان و عید غدیر و ایام خاص شهریور 150 هزار تومان افزایش نرخ دارد و بقیه روزها با همین قیمت به شرطی که خیلی سریع در خواست بزنید تا گرونتر نشده ثبت نام نمایید و اصل مدارک خود را دریافت نمایید
🔵 نرخ پکیج با پرواز بدون بار می باشد
@zarshamgashtt

کانادا کشوری مهاجر پذیر است و شاید بسیاری از افراد در فکر سفر به این کشور پهناور باشند. اگر می‌خواهید به این کشور سفر کنید، بهتر است با برخی قوانین و حقایق آن شناخت داشته باشید.

۱. بعد از روسیه، کانادا دومین کشور بزرگ جهان است.


۲. کانادا بیشترین افراد تحصیل‌کرده را در جهان دارد.

نصف ساکنان این کشور تحصیلات دانشگاهی دارند.
۳. کمترین دمای ثبت شده در کانادا در سال ۱۹۴۷ به ثبت رسیده است که منفی ۶۳ درجه سانتی‌گراد بود.
۴. تعداد دریاچه‌های موجود در کانادا بیشتر از دیگر کشورهای جهان است.
۵. مصرف ماکارونی و پنیر در کانادا بیشتر از دیگر جاهای جهان است.
۶. اولین تلفات کانادا در جنگ افغانستان طی بمباران خلبان آمریکایی در تمرین آموزشی بود.
۷. پلاک خودروها در سرزمین‌های شمال غربی کانادا به شکل خرس قطبی است.
۸. در سال ۲۰۱۰ یک مرد کانادایی یک نوزاد تازه متولد شده را از زباله‌دانی نجات داد.
۹. کانادا بزرگ‌ترین خطوط ساحلی جهان را دارد.
۱۰. در نیوفاندلند کانادا، گاهی اقیانوس اطلس یخ می‌زند و مردم روی یخ‌های آن هاکی بازی می‌کنند.
۱۱. هر ساله یک میلیون نامه به آدرس خود بابا نوئل ارسال می‌شود. آدرس آن «کانادا، قطب شمال، H0H 0H0» است.
۱۲. خیابان «یانگ» در کانادا با ۱۸۹۶ کیلومتر طول، طولانی‌ترین خیابان جهان است.
۱۳. مرکز خرید «آمریکا» متعلق به یک فرد کانادایی است.
۱۴. مرز آمریکا و کانادا طولانی‌ترین مرز زمینی بین‌المللی جهان است و حفاظت نظامی ندارد.
۱۶. کانادا از سال ۱۹۸۴ سلاح‌های کشتار جمعی ندارد و معاهدات لغو اختیارات را امضا کرده است.
۱۶. در طول جنگ جهانی دوم بعد از حمله به «پرل هاربر» کانادا قبل از آمریکا در مقابل ژاپن اعلام جنگ کرد.
۱۷. «کانادا» کلمه‌ای است که از زبان «ایروکویین» گرفته شده و به معنی «روستا» است.
۱۸. جاذبه‌ی زمین در بخش عظیمی از کانادا کم‌تر از دیگر جاهای کره‌ی زمین است! این پیدیه در سال ۱۹۶۰ کشف شد.
۱۹. اگر پلیس کانادا ببیند کسی کار مثبتی انجام می‌دهد، به او «برگه‌ی مثبت» می‌دهد.
۲۰. آمریکا دو بار در سال‌های ۱۷۷۵ و ۱۸۱۲ به کانادا حمله کرد و در هر دو مورد نیز شکست خورد.
۲۱. کانادا سومین ذخایر بزرگ نفت جهان را دارد. عربستان و اندونزی در رتبه‌های اول و دوم قرار دارند.
۲۲. ساکنان چرچیل در کانادا اتومبیل خود را قفل نمی‌کنند چون شاید فرد پیاده‌ای برای فرار از دست خرس قطبی به آن نیاز داشته باشد.
۲۳. کانادا سومین رتبه را بعد از آمریکا و روسیه در صنعت فضانوردی دارد که در سال ۱۹۶۲ پیشرفته‌ترین برنامه‌های فضایی را داشت.
۲۴. در کانادا، مکزیک، هند و روسیه اسکناس‌ها با خط بریل برای نابینایان نشانه‌گذاری شده است.
۲۵. جمعیت کانادا کمتر از جمعیت شهر توکیو است.
۲۶. در سال ۱۹۶۷ برج ایفل به‌طور موقت به کانادا منتقل شد.
۲۷. کانادا بیشترین نان‌های شیرین (دونات) را در جهان مصرف می‌کند و همچنین بیشترین تعداد مغازه‌ی دونات فروشی جهان در این کشور قرار دارد.
۲۸. سگ آبی شمال آمریکا، حیوان ملی کشور کانادا است.
۲۹. انتاریو در کانادا بیش از ۲۵۰۰۰۰ دریاچه دارد که ۱/۵ آب شیرین جهان را در خود جای داده‌اند.
۳۰. در کانادا و آمریکا سرویسی به نام «تمیز کردن به یک دلیل» وجود دارد که خانه‌های زنانی که مبتلا به سرطان هستند را به‌ صورت رایگان تمیز می‌کنند تا آن‌ها بتوانند به سلامت و درمان خود تمرکز کنند.